Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

AK Parti’den ayrılıp korsan siyaset yapmaya kalkanlara eyvallah etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda parti teşkilatına uyarılarda bulundu. Cumhur İttifakı vurgusu yapan Erdoğan, “Seçime ortak adaylarla gidiyoruz. AK Parti ve MHP teşkilatlarının aynı azim, heyecan, kararlılık ve samimiyetle çalıştığından şüphe duymuyorum. Korsan adaylara, sirk cambazlarına prim vermeyiniz. Onlarla işimiz yok” dedi.

SİYASET
AK Parti’den ayrılıp korsan siyaset yapmaya kalkanlara eyvallah etmeyiz

CUMHUR İTTİFAKININ EŞİ BENZERİ YOK
Türkiye'ye 15 Temmuz'dan beri kazandırdıkları diğer bir önemli siyasi değerin de Cumhur İttifak'ı olduğunu vurgulayan Erdoğan, ülkenin birliği, milletin beraberliği, devletin bekası, vatan topraklarının bütünlüğü, milli iradenin üstünlüğü ile büyük ve güçlü Türkiye hedefi etrafında oluşan Cumhur İttifakı'nın tarihte eşi ve benzerinin bulunmadığını söyledi.
ORTAK ADAYLARLA SEÇİME GİDİYORUZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin nesilden nesile bir efsane gibi anlatılacağına inandığımız Cumhur İttifakı'nın kurulmasındaki ve yürütülmesindeki emeğini bilhassa ifade etmek istiyorum. 31 Mart'ta da büyükşehirlerde ve illerimizin bir kısmında Cumhur İttifakı olarak ortak adaylarla seçime gidiyoruz. Bizim adayımızın olduğu her yerde MHP teşkilatlarının, MHP teşkilatlarının adayının olduğu her yerde de AK Parti teşkilatlarının aynı azim, heyecan, kararlılık ve samimiyetle çalıştığından şüphe duymuyorum" dedi.
BAŞKA PARTİYE GİDENLERİN YERİ ARTIK ORASIDIR
“31 Mart sürecinde de kendi akıllarınca milleti kandırmaya çalışan birileri yine meydanlara çıkmış görünüyor” görünüyor diyen Erdoğan şunları söyledi: 
“Bunlar sokakta ben şu partiden adayım ama aslında gönlüm AK Parti ve ya Tayyip Erdoğan’dan yana diyerek insanlardan destek istiyor. Hep söylediğimiz gibi Türkiye özgür ve demokratik bir ülkedir, isteyenin istediği partide siyaset yapmak ve aday olma hakkı vardır. Her hangi bir partide bir müddet siyaset yaptıktan sonra yolunu ayırıp, başka istikamete gidenlerinde yeri artık orasıdır. 
SİRK CAMBAZLARINA PRİM VERMEYİN 
Değerli kardeşlerim şunu açık ve net söylüyorum; Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine Ak Parti’de olacağım diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. Bunlar sirk cambazı. Ben şimdi buradan aday oldum ama seçimden sonra yine AK Parti’ye gideceğim diyen sirk cambazlarına aldanmayın, biz işimize bakacağız. Biz şu anda yoğun bir şekilde çalışacağız ve Allahlın izniyle de 31 Mart akşamı gümbür gümbür sandıkları patlatarak yolumuza devam edeceğiz. 
KORSAN SİYASET YAPANLARA EYVALLAH ETMEYİZ
Geçmişte AK Parti’de bulunup da hangi sebeple olursa olsun başka partiye gidenler içinde aynı durum geçerlidir. Bu durumdaki hiç kimsenin AK Parti ve ya bizim adımıza konuşma, oy isteme, hatta böyle bir imada bulunma hakkı yoktur. AK Parti şahısların değil, bir davanın, bir ülkünün ülkeye ve millete hizmet uğruna adanmışlığın partisidir. Her kim AK Parti çatısı altında, bu kadim davaya hizmet ediyorsa başımızın üstünde yeri vardır ama AK Partiden ayrılıp da bu partinin gölgesinde korsan siyaset yapmaya kalkana da kimse kusura bakmasın eyvallah etmeyiz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 9 =