Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ak kadınlar Geyve'de

Bir süredir ilçeleri gezerek yapılan icraatlar ve faaliyetler hakkında bilgi alan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve yönetiminin yeni durağı Geyve ilçesi oldu.

İLÇELER
Ak kadınlar Geyve'de
Ziyaretlerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yeni yüzüne kavuşan Geyve Meydanı ve bu düzenleme kapsamına alınarak şadırvan ve revakları yenilenen Sinan Bey Camisini gezerek başladı.  Geyve meydanında bulunan ve 2021 yılında Büyükşehir Belediyesinin ilçeye kazandırmış olduğu yöresel ürünler satış mağazası ve buradaki ürünler hakkında bilgi aldılar.
 
Gençliğin Durağı, Gençlik Merkezi
Bir sonraki ziyaret noktası Gençlik Spor Müdürlüğü ve ilçe Belediyesinin çalışmaları sonucu Geyve’ mize kazandırılan ilçe gençlik merkezini gezen kadın kolları burada yapılan aktiviteleri yerinde inceleyerek merkez hakkında bilgi aldılar. Ziyaret esnasında merkezde bulunan gençler ile sohbet etmeyi ihmal etmeyen Başkan Turan ve yönetimi ardından merkezden ayrıldı. 
 
Kadın İstihdamı ile Güçlü Belediyecilik
Geyve’nin simgesi haline gelen ayvadan yola çıkılarak önceki dönem Belediye Başkanı ve 28.dönem Milletvekilimiz Murat KAYA’ ın destekleriyle kurulan ve kadın istihdamına katkı sunan Ayva Çiçeği Kadın Kooperatifini gezerek belediye şirketi bünyesinde hazırlanan ürünleri incelediler. Kooperatifte 168 çeşit ürün ve sıfır atık duyarlılığı ile üretimi yapılmakta olan doğal ürünlerin vatandaşın hizmetine ulaşım süreci hakkında bilgi aldılar. 
 
Ziyaretlere Hız Kesmeden Devam
İlçede yapılan her çalışmayı yerinde inceleyen kadın kolları doğanın güzelliği ile buluşan gondol ve restoranı ile aktif hizmet veren Nehir Park ziyareti ile devam etti. Vatandaşlara birçok hizmeti bünyesinde barındıran Geyve Belediyesi’nin bir diğer hizmeti olan evde palyatif bakım hizmeti hakkındaki bilgileri ise bir hasta ziyareti sırasında aldılar. Geçmiş olsun dileklerini ileterek ziyaretten ayrılan başkan Yasemin Turan Geyve Belediyemize ait bir sonraki durağı olan Geyve Kum Ocağı ve Parke Üretim Tesisini ziyaret etti. 2012 yılında Geyve Belediyesi tarafından kurulan kum eleme ve parke üretim tesisindeki işleyiş hakkında bilgi aldılar.
Başkan Yasemin Turan ve beraberindeki yönetimi son olarak Büyükşehir Belediyesi Belpaş bünyesinde tarımsal kalkınma hedefiyle kurulan Geyve Safibey Ürün Toplama Merkezini hem gezip bilgi aldılar, hem de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler. Samimi diyalogların yer aldığı muhabbet sonrasında 
 
Geyve İlçesindeki Ziyaretlerini Sonlandırdılar
İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin TURAN ziyaretleri esnasında kadın kollarına eşlik eden İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran ŞAN’ a, Geyve Meclis Üyesi Meral HAMMAS’ a ve il kadın kollarını ağırlayan Sayın Belediye Başkanı Metin ATALAY’ a teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 1 =