Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Afganistan Büyükelçisinin SAÜ Ziyareti

Afganistan’ın Türkiye Büyükelçisi Amir Mohammad Ramin ve ekibi üniversitemize ziyarette bulundu. Üniversite ziyareti öncelikli olarak Rektör Prof. Dr. Hamza AL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer KÖSEOĞLU, Uluslararası Ofis Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Tuba Tatar ve TÖMER Müdürü Sayın Prof. Dr. Sinem YILDIRIMALP ile gerçekleşti.

GÜNCEL
Afganistan Büyükelçisinin SAÜ Ziyareti

Görüşmede Afganistan ile Türkiye arasındaki bağın yüzyıllardır süregelen dostluk ve kardeşlikten geldiği belirtildi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)’de  okuyan Afganistanlı öğrenciler hakkında detaylı görüşmeler yapıldı. Eğitim öğretim ile ilgili tavsiye ve öneriler aktarıldı. Karşılıklı iyi niyet hediyeleri takdim edildi. Sonrasında Rektör Prof Dr. Hamza Al ve Büyükelçi Amir Mohammad Ramin beraberindekilerle birlikte Sakarya Üniversitesi kampüsünde yürüyüş yaptı.

Akabinde Büyükelçi Amir Mohammad Ramin, Sakarya’da Afganistanlı öğrencilerle bir araya geldi, SAÜ Afganistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Öğr. Gör. İsmail Aydoğdu ile birlikte Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) ‘de öğrencilerle bir araya gelindi. Büyükelçi, öğrencilerle, ülkeye dönüş kolaylığı, iş ve staj imkanı, bürokratik engellerin kaldırılması gibi konularda görüştü.

Görüşmelerin ardından Büyükelçi Amir Mohammad Ramin, üniversitemizden ayrıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 7 =