Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı Meclisi'nde uluslararası gündem!

Hollanda'nın uyuşturucuyla mücadelesi konuşuldu

GÜNCEL
Adapazarı Meclisi'nde uluslararası gündem!

Hollanda'nın uyuşturucuyla mücadelesi konuşuldu

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın Başkanlığında yapıldı.Gündem maddeleri dışında konuşan meclis üyesi Selçuk Başyazıcı, “AGORA Alışveriş Merkezi tüm Sakaryalılara hayırlı olsun”dedi.

Haziran ayı gündeminde 7 madde görüşüldü. Gündem maddeleri dışında söz alan Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Meclis Üyesi Evren Çakırsoy, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Hollanda’da katıldığı ziyaret ve eğitimlerle ilgili meclisi bilgilendirdi. Hollanda’da uyuşturucu tüketiminin serbest olduğunu kaydeden Çakırsoy, “ Hem tüketim çok fazla hem de tedavi için neler yapılabilir diye çalışma yapıyorlar. Uyuşturucunun fazla tüketildiği ülke olmasına rağmen tedavisinde de çok başarılılar. Hastanelerde normal hastalardan ayırmıyorlar. Diğer hastalarla aynı yerde tedavi görüyorlar.”dedi.

500 KİŞİYE İSTİHDAM
Çakırsoy’un ardından konuşan AK Parti Meclis üyesi Selçuk Başyazıcı, Sakaryalıların hizmetine açılan Agora Alışveriş Merkezi’nin Sakaryalılara hayırlı olmasını diledi. AGORA Alışveriş Merkezi’nin eski yerinin mezbelelik atıl durumda bir yer olduğunu kaydeden Başyazıcı, “60 bin metrekare kapalı alanı ile Sakarya’nın en büyük alışveriş merkezinin olmasının yanısıra 500 kişiye istihdam sağlamıştır. Başkanımız Süleyman Dişli, bu süreçte zor günler yaşamasına rağmen dik durarak projeyi tamamlamış ve hizmete açılmasını sağlamıştır. Bu süreçte başta Başkanımız Süleyman Dişli’ye, Başkan Yardımcılarına ve emeği geçen tüm personele teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi. Gündem dışı konuşmaların ardandan 7 gündem maddesi mecliste görüşülerek sonuca bağlandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 6 =