Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı Chp Meclisi Toplandı

Bir İşçi bayramını daha geride bıraktık. İktidarının uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle, ülke olarak ciddi bir sosyoekonomik buhranı yaşıyoruz. İşsizliğe mahkum edilen milyonlarca emekçimizin ve ailelerin yaşadığı zorluklar, maalesef İktidar ve çevresinin umurunda bile değil...

GÜNCEL
Adapazarı Chp Meclisi Toplandı

Bir tarafta halkın parasıyla kurulan saray sofraları, diğer tarafta yoksul halk… Bir tarafta ıstakozlar, diğer tarafta ekmek kuyruğunda milyonlar… Bir tarafta lüks ve şatafat, diğer tarafta yoksulluk… 
İşsizliğin çözüldüğü, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin düzeltildiği, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye'nin yeniden temellendirildiği yarınlara olan inancımızla CHP Grubu olarak tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum.
       6 Mayıs 1972
Cesaretle attıkları son adımda “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” diye haykıran, bu ülkenin vatansever evlatlarını; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı saygı ve hasretle anıyorum.
      Deprem Ve Doğal Afetler Komisyonu
Öncelik deprem olmak üzere meydana gelen farklı afetler; ülkemiz gayri safi milli hasıla'nın %3'ü oranında doğrudan ekonomik kayba neden olmakta, dolaylı ekonomik kayıplar hesaba katıldığında ise bu rakam daha da yükselmektedir. Sorunların ana kaynağı olarak gösterilen çarpık yapılaşmanın en temel unsurunu ise revizyon imar planları ve plan tadilatları oluşturuyor. Gerek revizyon imar planları ve gerekse parsel bazlı plan tadilleri ile kentimizi bina ve beton çöplüğüne çeviren bizleriz. Bu gerçeği biliyor olmamıza rağmen, sürekli plan tadilatlarına izin vererek, kentimize yeni çöplerde ilave etmekten geri durmuyoruz. Daha da ilginç olan ise yapılan işin ''yasal'' olmasıdır. Aslında bu durum; ''yasal''olmaktan ziyade ''ahlaki'' bir sorun olarak karşımıza çıkar ve buna son vermediğimiz müddetçe de bina ve beton çöplüğüne çevirdiğimiz kentimizde enkaz altında kalmaya devam ederiz.
Afet İşleri müdürlüğünün kurulmasını yeterli görmüyoruz. Adapazarı Belediyesi Meclis'i bünyesinde sürece katkı vermek adına Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu kurularak; kentimizde meydana gelebilecek olası bir deprem ve etkileri çerçevesi kapsamında yapılanlar, yapılamayanlar, yapılamama nedenleri ve yapılması gerekenlerin belirlenmesine yönelik bir görevlendirme yapılması zaruridir. Adapazarı için en kısa sürede afet risklerine karşı belirlenmiş strateji ve eylem planları oluşturmalıyız. 
       Sığınmacılar  
Adapazarı sınırları içerisinde sığınmacılara ait kaç iş yeri vardır?
Adapazarı sınırları içerisinde kaç sığınmacıya iş yeri açma ruhsatı verildi?
Adapazarı sınırları içerisinde kaç sığınmacının iş yeri açma ruhsatı olmadığından işyerleri mühürlendi?
                                                                                                                      SERHAT ERİŞİR
                                                                                    CHP SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 9 =