Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

95 yaşındaki dede: Ölmeden önce yolumun yapılmasını istiyorum

"Ölmeden önce yol yapıldığını görmek istiyorum"

İLÇELER
95 yaşındaki dede: Ölmeden önce yolumun yapılmasını istiyorum

95 Yaşındaki eski muhtar Rasim Koç, Kaynarca Belediye’ye dilekçe üstüne dilekçe verdi, yolu yapacaklarını cevabını aldı ancak aradan geçen 2 yıla karşın yol yapılmadığını ifade ederek, “Gerekiyorsa belediye araçlarının mazot parasını da veririm dedim.Mahalleme yol yapılmasını göremeyecek miyim?” diye sordu. 

"ÖLMEDEN ÖNCE GÖREYİM"

95 Yaşında olduğunu belirten Rasim Koç, “Ben bu yolun yapılmasını göremeyecek miyim. Bu yolun yapılması için Belediye’ye, Kaymakamlığa, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne çıktım. CİMER’e yazdım. Ölmeden önce, kendim için değil, mahallem için 2 kilometrelik yol yapılmasını istemem çok mu. Ben de bu millet ve  devlet için 6 yıl muhtarlık yaptım. Köyümün bütün yollarında emeğim vardır, yolun taşını köylümüzle birlikte dinamit patlatarak çıkarmışlığım var. Yol kaza yapma tehlikesi taşıyor. Can yanmaması için, bu yolun yapımı gözardı edilmemeli ” diye konuştu.

İKİ YILDIR BEKLİYOR

Kaynarca Uğurlu Kıstafan mahallesindeki 2 kilometrelik yol için iki yıl önce Belediye’ye dilekçe veren eski Muhtar Rasim Koç, iki ay sonra 8 Ekim 2020 tarihinde Belediye’den yazılı yanıt aldı. Belediye ilgili yol talebinin belediye yol çalışma programına alındığı bildirildiği halde aradan geçen iki yılı aşkın zamanda hiç bir çalışma yapılmadığı için yeni bir dilekçe ile sorunu Belediye Başkanlığına ileten Rasim Koç, “Ancak bu süre içinde dilekçeme yanıt bile alamadım” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz