Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

750 minik bisiklet sürücüsüne güvenli sürüş eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi misafirlerini konuk etmeye devam ediyor. Bu yıl itibariyle 750 minik öğrenciyi ağırlayan Bisiklet Vadisi’nde çocuklar güvenli sürüş eğitimi alıp, eğlenceli vakit geçiriyor.

GÜNCEL
750 minik bisiklet sürücüsüne güvenli sürüş eğitimi

Bisiklet Dostu Şehir unvanlı Sakarya bisiklet dostu yeni nesillerin yetişmesi için özel bir çaba harcıyor. Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesisi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde dünyaca ünlü organizasyonlara ev sahipliği yapmakla beraber, ilkokul öğrencilerine düzenlediği bisiklet temalı etkinliklerde buluşuyor. 

Güvenli sürüş eğitimi

Gerçekleşen etkinliklerde bugünün çocukları geleceğin büyüklerine güvenli sürüş eğitimleri veriliyor. Çocuklara yağışlı havalarda nelere dikkat etmeleri gerektiği, kask ve yelek kullanımının önemi anlatılıyor. Modern tesiste anlatılan bilgilerin pratiğe dökülmesiyle beraber çevreye duyarlı, güvenlik önlemlerini alan ve olumsuz hava şartlarında neler yapmasını bilen bisiklet kullanıcısı olarak Bisiklet Vadisi’nden ayrılıyor. 

750 bilinçli bisiklet kullanıcısı

Eğitimlerin tüm sene boyunca devam ettiği tesiste bu yılın başından itibaren 750 öğrenci eğitim aldı. Yaz ayları boyunca haftada iki kez eğitimlerin devam ettiği tesis yeni misafirlerini bekliyor. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 2 =