Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

6-9 Eylül’de sektörün kalbi Sakarya’da atacak

Peyzaj ve süs bitkileri sektörünün en kapsamlı fuar PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı koordinasyon toplantısı AKOM’da gerçekleştirildi.

GÜNCEL
6-9 Eylül’de sektörün kalbi Sakarya’da atacak

Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman’ın sunumunun ardından fuar alanında yapılacak yenilikler ele alındı. Başkan Yüce, “Sektörümüzün gelişimi ve Sakarya'nın peyzaj alanındaki potansiyelinin daha da ortaya çıkması için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. İnşallah 6-9 Eylül tarihlerinde sektörün kalbi Sakarya’da atacak” dedi.

6-9 Eylül tarihlerinde Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştirilecek uluslararası PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarının koordinasyon toplantısı AKOM’da yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında düzenlenen buluşmada Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, Tarım İl Müdürü Ali Ulvi Özerdem, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Kooperatif ve Birlik başkanları, Büyükşehir bürokratları, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, paydaş kurum ve sektör temsilcileri yer aldı.

Sektörün uluslararası fuarı
Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman yaptığı sunumda; “Üç yıl festival olarak gerçekleştirilen organizasyon, iki yıl süresince TOBB onaylı bir fuar olarak hayata geçirildi. Ardından bu yıl “Uluslararası Fuar” statüsü kazanan organizasyon, her geçen yıl yaptığı yeniliklerle daha da ileriye gidiyor. Uluslararası fuar olmanın şartlarını yerine getirmek amacıyla 20 farklı ülkeden alım heyetleri ve sektör profesyonellerini ağırlıyoruz. Yurtiçinden ve yurtdışından toplam 35 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Böylece yerli üreticinin uluslararası pazarda adından söz ettirmesine destek oluyor, ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlanmasını hedefliyoruz” dedi. 

Şehrimizin potansiyelinin farkındayız
PSB Anatolia Fuarı Koordinasyon Toplantısı'nda süs bitkileri sektörünün potansiyelini dünyaya tanıtmaya kararlı olduklarının altını çizen Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin bu alandaki potansiyelinin, üretim gücünün farkındayız. Büyükşehir Belediyesi olarak, PSB Anatolia Fuarı'na ev sahipliği etmekten mutluluk duyuyoruz. Fuarın başarılı geçmesi ve katılımcıların beklentilerini karşılaması için gereken her türlü desteği sağlayacağız” İfadelerini kullandı. 

“Sakarya’nın süs bitkisi alanındaki potansiyelini ortaya çıkaracağız”
PSB Anatolia Fuarı'nın sektörümüzün gelişimi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması adına önemli bir platform olduğunu belirten Başkan Yüce, “Katılımcılarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önünde bulunduruyoruz. En iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak güncellenen bir program ve etkili bir organizasyon sağlayacağız. Sektör profesyonellerini, alım heyetlerini ve ziyaretçileri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Birlikte çalışarak, PSB Anatolia Fuarı'nın başarılı ve verimli bir etkinlik olmasını sağlayacağız. Sektörümüzün gelişimi ve Sakarya'nın peyzaj alanındaki potansiyelinin daha da ortaya çıkması için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

En büyük gücümüz birlik beraberliğimiz 
İşbirliği ve istişare ile çok daha güzel işlerin ortaya çıktığını vurgulayan Başkan Ekrem Yüce, tüm paydaşlarla teşekkürlerini paylaştı. Yüce, “Her zaman ifade ettiğim gibi bizim en büyük gücümüz birlik beraberliğimiz, ortak hareket etme kabiliyetimiz ve şehrimiz menfaatleri için bir arada olmamızdır. Bu vesileyle tüm paydaşlarımıza, belediye başkanlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Sakarya’nın dünyaya açılan penceresi konumunda olan PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 2 =