Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

4 Mahalleye Daha İçmesuyu Müjdesi

GÜNCEL
4 Mahalleye Daha İçmesuyu Müjdesi

İçmesuyu yatırımlarının sürdüğünü belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, yeni bir müjde verdi: “Geyve Kızılkaya, Erenler Tepe, Adapazarı Çamyolu ve Akyazı Bıçkıdere Mahalleleri için 4 yeni içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Son derece sağlıklı ve güvenli olacak depolarımızla mahallelerimize ulaşan içmesuyu kalitesini de güvence altına almış olacağız.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, yeni dönem içmesuyu yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Adapazarı, Akyazı, Erenler ve Geyve için planlanan yeni içmesuyu depolarının inşasına başladıklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimizin gelecek nüfus projeksiyonunu dikkate alarak hazırladığımız içmesuyu yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Geyve Kızılkaya, Erenler Tepe, Adapazarı Çamyolu ve Akyazı Bıçkıdere Mahalleleri için 4 yeni içmesuyu deposu inşa ediyoruz” dedi.

Akyazı’da Çalışmalar Başladı
Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz Bıçkıdere Mahallesi’nde yapım çalışmalarına başladı. Bölgede 700 metreküp kapasiteli içmesuyu deposu inşa edilecek. Projemiz kapsamında 4 mahalleye inşa edilecek depoların su tutma kapasitesi bin 200 metreküp olacak. Son derece sağlıklı ve güvenli olacak depolarımızla mahallelerimize ulaşan içmesuyu kalitesini de güvence altına almış olacağız. Yeni projemizin ilçelerimize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 4 =