Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

25 yıllık içme suyu hattı Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, 25 yıldır Pamukova Pınarlı Mahallesi’ne hizmet veren içme suyu hattını yeniliyor. Bin 500 metre uzunluğa sahip hat üzerinde devam eden çalışmalar tamamlandığında mahalle sakinleri kesintisiz içme suyu ile buluşacak.

GÜNCEL
25 yıllık içme suyu hattı Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile yenileniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), hat yenileme çalışmaları ile şehrin tüm noktalarını kesintisiz içme suyu ile buluştururken sağlam altyapı ile su israfının da önüne geçiyor. Pamukova Pınarlı Mahallesi’ne 25 yıldır hizmet veren içme suyu hattı da bu kapsamda yenileniyor. Sağlam altyapı çalışmaları ile yenilenen hatta arıza ve su kaçakları gibi sorunlar yaşanmayacak. Bin 500 metre hat üzerinde devam eden çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak

Devam eden çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Gerekli görüldüğü takdirde tüm ilçelerde hayata geçirdiğimiz altyapı yenileme çalışmalarımızı Pamukova Pınarlı Mahallesi ile buluşturduk. Uzun yıllardır hizmet veren içme suyu hattı artan nüfus ve yıllardır kullanıma bağlı olarak oluşan deformasyonlar nedeniyle yenilenme ihtiyacı duyulmaktaydı. Ekiplerimizin anında başlattığı çalışmalarla oluşabilecek olumsuzlukların bugünden önlemini alarak hattı yenilemeye başladık. Aralıksız devam eden çalışma kısa sürede tamamlanacak” ifadeleri kullanıldı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =