Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“25 kilometrelik proje ile ilçenin altyapı geleceği garanti altına alınacak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Söğütlü ilçesine kazandırılacak 24 bin 800 metrelik yeni altyapı hattının müjdesini verdi. Başkan Alemdar, “İlçenin uzun zamandır beklediği altyapı projesini hızlandırdık. Yeni proje ile Söğütlü’nün evsel atık sularını güvenle taşırken aynı zamanda ilçeyi kesintisiz içme suyu ile buluşturacağız. Hayırlı olsun” dedi.

GÜNCEL
“25 kilometrelik proje ile ilçenin altyapı geleceği garanti altına alınacak”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, projeleri ile şehrin sorunlarına çözüm olmaya devam ediyor. Söğütlü ilçesinde hayata geçirilecek proje kapsamında bölgenin atık su sorunu tarihe karışırken aynı zamanda kaliteli içme suyu musluklardan kesintisiz şekilde akacak.

25 bin metrelik hat
16 bin 400 metrelik kısmı yeni atık su hattı ve 8 bin 400 metrelik kısmı ise yenilenen içme suyu hattı olan proje Orta, Gündoğan, Camicedit ve Küçüksöğütlü Mahallelerini kapsayacak. Toplam hat uzunluğu 24 bin 800 metrelik proje kapsamında; 210 adet muayene bacası, 400 adet parsel bacası, 3 adet debimetreli basınç odası ve 4 adet paket terfi merkezi montajı yapılacak.

Söğütlü yeni atık su ve yenilenen içme suyu hattı ile buluşacak
Sakarya’nın çevresi ve su kaynakları korunması için çok hassas bir şekilde hareket ettiklerini ifade eden Başkan Alemdar, “Bize bahşedilen tüm güzelliklerin farkındalığıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızı yeni projelerimizle buluştururken doğaya saygıyı ve su kaynaklarımızı korumayı ön planda tutuyoruz. Uzun zamandır altyapı ile buluşmayı bekleyen Söğütlü ilçemizi de bu düşünceler doğrultusunda yeni ve güçlü altyapı ile buluşturacağız” dedi.

“Bölgede ciddi oranda su tasarrufu sağlayacağız”
Başkan Alemdar, “Proje ile ilçenin atık sularını Karaman Atık Su Arıtma Tesisi’ne güvenle taşıyacağız. Yeni kanalizasyon hattının yanı sıra bölgede kayıplara neden olan içme suyu hatlarını da yenileyeceğiz. Doğaya en temiz haliyle deşarj edilecek atık sular ve kayıpları önlenen içme suyu ile ciddi oranda su tasarrufu sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 2 =