Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

17 Ağustos Depremi Anma Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Gönüllü Doğal Afet Arama Kurtarma Birimi (SAÜDAK) tarafından 17 Ağustos 1999 depreminin 24’üncü yıl dönümü dolayısıyla SAÜ Çınaraltı Kafe’de anma programı düzenlendi.

GÜNCEL
17 Ağustos Depremi Anma Töreni

Saat 14.00’da başlayan ve gün boyu devam eden anma programında, Resim Sergisi ve Sinevizyon, Deprem Tatbikatı, AFAD Afet Bilinci Eğitimi, Belgesel, AFAD Çadırı, Tavuklu Pilav ve Lokma Tatlısı Dağıtımı,  Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Anma Programında depremin meydana geldiği saat 03.02’de saygı duruşu gerçekleştirilerek afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize dualar edildi.

Anma töreninde deprem bölgesinde yaşayan ama deprem bilinci kazanmamış toplumların büyük felaketler karşısında hazırlıksız olduklarında büyük felaketlerle karşı karşıya kalabileceklerini, deprem riskine karşı her zaman tedbirli olunması gerektiği vurgulandı. Depremde uygulanması gereken ‘’ Çök, kapan, tutun ‘’ uygulamasının hayati önem taşıdığı belirtildi. Deprem esnasında uzak durulması gereken yerlerde merdivenlerin öncelikli olduğunun, merdiven boşluklarında durmanın en kötü sonuçlara yol açtığının altı çizildi.
Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, toplumumuza başsağlıgı diliyoruz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 7 =