Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

101 yıl önce şehit düşen kahraman ordu...

AK Gençlik Sarıkamış’ta Şehitler İçin Yürüdü

GÜNCEL
101 yıl önce şehit düşen kahraman ordu...

AK Gençlik Sarıkamış’ta Şehitler İçin Yürüdü

Sakarya’nın AK Gençleri Sarıkamış Ruhu'nu anmak, anlamak ve anlatmak için harekatın 101. yılında Sarıkamış'ta şehitler için yürüdü...
2016’nın ilk gününde, 1 Ocak Cuma sabahı yola çıkan Sakarya Gençlik Kolları’nın ilk durağı Erzurum oldu. Kafkasya Cephesi’ni daha iyi anlamak için Erzurum İl Gençlik Kolları eşliğinde Erzurum Tabyalarını ve Nene Hatun’un mezarını ziyaret eden Sakarya’nın AK Gençleri, Erzurum’daki ecdad yadigarı yapılar hakkında da bilgi aldı.
9,5 Kilometrelik Anma Yürüyüşü
Erzurum’dan sonra Kars’a doğru yola çıkan Sakarya Gençlik Kolları, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katıldığı 9,5 kilometrelik anma yürüyüşüne katıldı. Ellerinde Türk Bayrakları ve Sakarya İl Gençlik Kolları imzalı posterlerle yürüyen AK Gençlik, yürüyüş boyunca bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Sakaryalı gençlerin yanına gelen bir vatandaş: “Kars’ın merkezinden, bölgeden Sarıkamış’a gelmeye tenezzül etmeyen insanlar varken siz Sakarya’dan kalkıp buralara gelmişsiniz Allah sizden razı olsun.” dedi.
AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir: “Harekatın koşullarını yerinde görüp, bir nebze dahi da olsa ecdad ile hemhal olmak isteyen bir avuç AK Genç olarak Sarıkamış'a geldik. Bizler Sarıkamış Ruhu'nu anmak, daha iyi anlamak ve anlatmak için yola çıktık. Tarihi yerinde anmak ve yaşanan olaylardan ders çıkarmak, “vefakâr gençliğin fedakâr ecdadını unutmadığını” göstermek için yaklaşık 10 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdik. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, dualarla andık.” dedi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 9 =