Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

10 Mahalleye Spor Sahası Yapılıyor

Dişli "Spor gençler önemli"

GÜNCEL
10 Mahalleye Spor Sahası Yapılıyor

Dişli "Spor gençler önemli"

Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bu yıl toplam 10 mahallede spor sahası çalışmaları yapılıyor.

Adapazarı Belediyesi tarafından bu yıl  Küçükhataplı, Karadavutlu, Aşırlar,Işıklar, Göktepe mahallelerine futbol sahası, Karaman, Korucuk, Tekeler, Turnadere ve Merkez Mahalle’ye de 5 adet basketbol sahası yapılıyor.Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, mahallelerde bir taraftan asfalt, yol açma ve kaldırım çalışmaları devam ederken bir taraftan da 10 mahallede basketbol ve futbol sahası yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.Futbol sahası yapımında 3 mahallede çalışmaların bittiğini kaydeden Başkan Dişli, “Küçükhataplı, Karadavutlu, Aşırlar,Işıklar ve Göktepe mahallemizde futbol sahası, Karaman,Korucuk, Tekeler, Turnadere ve Merkez Mahalle’de basketbol sahası çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımız 1 ay içinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak” dedi.

"SPOR GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ"

Sporun gençler için önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Dişli, “Geleceğe hazırlanan bir toplumun sporu göz ardı etmesi mümkün değil. Kültürel ve sosyal anlamda kendilerini geliştiren gençlerin spor gibi her alanda tam donanımlı olmalarını istiyoruz. Sporun gençlerimize çok önemli katkı sağladığına inanıyorum. Spor, kardeşlik duygusunu pekiştirirken kötü alışkanlıklardan uzak durmak için de bir fırsattır. Bu nedenle başlattığımız spor sahaları çalışmalarımızı belirli plan ve program çerçevesinde sürdürmeye devam edeceğiz”diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz