Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

10 Bin Dönüm Araziye Can Suyu

Tarım arazilerine yılda 30 milyon metreküp su ulaşacak

GÜNCEL
10 Bin Dönüm Araziye Can Suyu

Tarım arazilerine yılda 30 milyon metreküp su ulaşacak

Doğu Bölge Sulama Projesi ile 10 bin dönümlük tarım arazisine su verilmeye başlandı. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş bölge için 30 milyon metreküplük kaynak oluşturulduğunu belirtirken; Erenler Belediye Başkanı Öztürk, “Tarım arazilerinde önemli bir verim artışı sağlayacak projemizden 11 mahallemiz faydalanacak. Hayata geçirilen yatırımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Doğu Bölge Sulama Projesi’nde devreye alınan hatlardan tarım arazilerine su verilmeye başlandı. Projenin, Sakarya Nehri doğusunda kalan 10 bin dönüm arazi için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Bölgede yaşayan hemşerilerimizin talebi doğrultusunda geçtiğimiz aylarda devreye aldığımız hattan su vermeye başladık. Tarım arazilerinde önemli bir verim artışı sağlayacak projemizden 11 mahallemiz faydalanacak. Bu proje 10 bin dönümlük arazi için can suyu olacak. Hayata geçirilen yatırımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yılda 30 Milyon Metreküp Su
Hayata geçirilen yatırımın nehrin doğusundaki tarım arazilerine yılda 30 milyon metreküp su ulaştıracak kapasitede olduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya’ya kazandırdığımız Hidroelektrik Santrali bölge için de önemli bir kazanım oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla nehrin doğusunda kalan araziler için tarımsal sulama projesi hazırladık. Bin 200 metrelik hattımızı devreye almıştık. Hemşerilerimizin talebi doğrultusunda da hattan arazilere su vermeye başladık. Projemizle bölgeye yılda 30 milyon metreküp su ulaştırılabilecek. Hemşerilerimize, çiftçimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamalarında ardından SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile hattın geçtiği alanlarda incelemelerde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 4 =